Price: ₹179
Dry and cracked lips? We've got you covered with our Slow Sunday Peach Color Changing Lip Care, for a super peachy keen lip look! This special peach-enriched formula reacts to your unique pH, providing a custom lip color that's true to you, all while replenishing your lips' moisure in just one swipe! Perfect for those no-makeup days, this lip balm's non-greasy formula glides on smoothly for a fresh and revitalized look!
| Skin Type | Dry |
| Color | Pink |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Texture | Balm |
| Type | Lip Balms |
| Height | 7.9 cm |
| Length | 2.5 cm |
| Net Weight | 3 g |
| Width | 2.5 cm |
| SKU | sb2307071111018701 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 6740848 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.